Atrakcje turystyczne w okolicy

Stoki narciarskie: w Krajnie, w Niestachowie, w Bodzentynie, Pod Telegrafem - Kielce

Narty, deska snowboardowa, dobra zabawa - uroki zimy ;)

Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur

Wśród 26 prezentowanych tu obiektów są m.in. Koloseum, wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie, Piramida Cheopsa czy wodospad Niagara. Docelowo, w parku ma powstać około 100 miniatur najbardziej charakterystycznych budowli ze świata.

Zalew w Cedzynie

Cedzyna to jedno z ulubionych miejsc niedzielnego wypoczynku mieszkańców Kielc. W miejscowości znajdują się trzy hotele, położone w niedużej odległości od kąpieliska. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych oraz żaglówek.

Zalew w Wilkowie

Zbiornik powstał w 2005r na rzece Lubrzance. Jest to najczystszy i najładniej zagospodarowany zalew w województwie świętokrzyskim o powierzchni ok. 10ha lustra wody, niegłęboki.

Święta Katarzyna

Najcenniejszym obiektem w tej miejscowości jest kościół i klasztor Bernardynek powstały w XV wieku dla Bernardynów (obecnie gospodarzą w nim siostry z tego samego zgromadzenia). Z zabytkowej części zachowały się jedynie XVII-wieczne krużganki okrążające niewielki wirydarz, reszta została odbudowana po pożarze w 1847 roku.

Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach – polskie muzeum etnograficzne z siedzibą w Kielcach. Celem działania muzeum jest przede wszystkim gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej.

Galeria zdjęć

Copyright (c) 2012-2013 by Villa u Anety. Wszelkie prawa zastrzeżone.